Marketing nieruchomości: dlaczego go potrzebujesz do skutecznej sprzedaży?

Rynek nieruchomości staje się coraz bardziej konkurencyjny, a to powoduje większe trudności w sprzedaży. Ilość ofert sprzedaży nieruchomości znacznie przewyższa liczbę chętnych do zakupu. Skutkiem tej sytuacji są duże upusty cenowe  oraz cały szereg zalegających nieruchomości. Na szczęście twoje mieszkanie nie musi tak skończyć. Z pomocą przychodzi marketing nieruchomości.

2017-05-09-10-38-20Jeśli liczysz na sukces, to musisz wiedzieć, że kilka słabej jakości zdjęć i garść suchych informacji to dzisiaj stanowczo za mało. Takich ofert jest mnóstwo, a klienci zamiast Twoją ofertę, wybiorą  lepszą pod względem lokalizacji, standardu czy ceny. Na pewno zgodzisz się ze mną, że w dzisiejszym świecie marketing to nie opcja a konieczność. A przecież Twoja nieruchomość, jest takim samym produktem jak każda inna rzecz na sprzedaż. Zasady wolnego rynku są identyczne dla nieruchomości, samochodu czy chociażby książki. Niezależnie od tego, co chcesz sprzedać, powinieneś dostosować produkt, cenę, dystrybucję oraz promocję do aktualnych potrzeb rynku.

Dlaczego to jest tak skuteczne?

Ponieważ wykorzystuje w swoich działaniach potwierdzony badaniami fakt, że dominującą rolę w podejmowaniu decyzji o zakupie odgrywają emocje. Logiczne argumenty są już tylko racjonalizowaniem  tej decyzji.

Home staging bazuje na przekonaniu, że zakup nieruchomości to tak naprawdę zakup marzeń o Domie Idealnym, czyli marzeń o szczęśliwej rodzinie czy spokojnej emeryturze. Dzięki odpowiednim działaniom jesteśmy w stanie pokazać klientowi to „coś”, co sprawi, że poczuje się jak u siebie w wymarzonym domu. Kluczem do tego jest wywołanie u nich emocji: zachwytu, zauroczenia, zakochania (sprawdź jak przygotowuję nieruchomości). 
DSC00710
Warto  tak przedstawić ofertę, aby prezentowała styl życia, który kupujący pragnie posiadać. Kiedy stwierdzi on, że to właśnie Twoje mieszkanie jest drogą do realizacji jego marzeń, to gratulacje, bo właśnie je sprzedałeś (czytaj na blogu o sposobach na sprzedaż i wynajem).

Kompleksowość działań

Twoje działania będą skuteczne tylko wtedy, gdy wszystkie elementy procesu sprzedaży będą spójne. Na decyzję o zakupie ma wpływ nie tylko wygląd samej nieruchomości, ale szereg innych  czynników. Nawet poprawa wizerunku nieruchomości (home staging) nie przyniesie oczekiwanych efektów, gdy nie będzie odpowiednio zaplanowana (strategia) oraz gdy nie dowie się o niej zainteresowana grupa (promocja).

Proces przygotowania nieruchomości do sprzedaży i wynajmu:

modele dokł

                              strategia

strategiaPodstawą skutecznej sprzedaży jest rozpoczęcie pracy od zgromadzenia informacji oraz ich skrupulatnej analizy. dzięki tym działaniom możesz znaleźć najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie oraz metodę realizacji Twojego celu

więcej o strategii

home staginghstaging

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości, aby stała się atrakcyjna dla potencjalnych kupujących. Celem takiego przygotowania jest przemiana zamieszkałej nieruchomości w produkt na sprzedaż. Home staging pomaga potencjalnemu klientowi zwizualizować siebie w oglądanym mieszkaniu oraz uwydatnia potencjał nieruchomości, podkreślając jego atuty i odciągając uwagę od wad

więcej o home stagingu

Promocja

promocjaDzięki działaniom marketingowym przebijesz się ze swoją ofertą przez cały natłok ogłoszeń, skupiając na sobie uwagę poszukujących. Przede wszystkim jednak, Twoje działania powinny być nakierowane na zainteresowanie nieruchomością Tego Jedynego Klienta.

więcej o promocji nieruchomości

 

3 myśli w temacie “Marketing nieruchomości: dlaczego go potrzebujesz do skutecznej sprzedaży?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s