Case: podnosimy wartość nieruchomości dekoracjami

Kolejny projekt, kolejne wyzwanie! Końcówka lata była dla mnie niezwykle intensywnym okresem. Być może wizja zbliżającej się zmiany aury zmobilizowała właścicieli nieruchomości do działania. Niemniej jednak, bardzo się ucieszyłam, że akurat w tym czasie mogłam przygotować do sprzedaży TO mieszkanie. A to dlatego, że posiadało cudowny, ogromny i baaardzo prywatny taras na dachu budynku. Przecież nie można go było inaczej zaprezentować niż w pięknych promieniach słońca, gdy trawa jest jeszcze soczyście zielona.

Właścicielem owego tarasu, włącznie z niemniej ciekawym mieszkaniem, jest Pan Michał, którego mogę określić mianem świadomego klienta. A to dlatego, że postanowił podejść do tematu sprzedaży nieruchomości w przemyślany sposób. Jak sam podkreślał jego celem jest sprzedaż za jak najwyższą, możliwą do uzyskania cenę, a sposobem na jego realizację: inwestycja w home staging. Jestem bardzo zadowolona, gdy słyszę takie słowa oraz gdy dostaje zlecenia od klientów, którzy przygotowują swoje mieszkanie przed wystawieniem na rynek, zamiast po kilku nieudanych próbach.

Plan był ambitny: podnieść wartość mieszkania, uatrakcyjniając jego wygląd w oczach potencjalnych klientów. Szczerze zgodziłam się z właścicielem, że w tym przypadku warto powalczyć o wyższą cenę. Szczególnie, że oprócz wspomnianego cudownego tarasu, mieszkaniu nie brakowało innych zalet. Zaraz po wejściu, zachwyciły mnie wysokie na ponad 3 m. stropy oraz duże okna. Mieszkanie, w sumie nie największe, dawało poczucie przestronności i było przyjemnie jasne.

Po wykryciu drobnych usterek do naprawy i ustaleniu budżetu, zabrałam się za tworzenie planu na home staging. Tym, nad czym najbardziej trzeba było popracować był styl mieszkania, a praktycznie jego brak. Pomieszczenia były raczej puste lub zapełnione przypadkowymi przedmiotami. Postanowiliśmy zainwestować w akcesoria dekoracyjne, których zadaniem było podkreślenie atutów mieszkania oraz sugerowanie prestiżu nieruchomości.

IMG_20170928_110434_458

Rzut mieszkania

Wtrącę w tym miejscu swoją małą uwagę: jeśli wystrój mieszkania jest estetyczny, to automatycznie wartość mieszkania rośnie w oczach klientów (nawet, gdy elementy dekoracyjne nie są uwzględniane w sprzedaży). Dzieje się tak, ponieważ na poziomie podświadomym, przypisujemy ładnym rzeczom  dobre cechy, kupujemy oczami.  Więcej na temat home stagingu przeczytasz tutaj. Najsmaczniejszy tort podany na brzydkim i brudnym talerzyku, będzie prezentował się mało apetycznie. A jak ustaliliśmy, nasz „tort” miał być jak z drogiej restauracji.

Jakie konkretnie akcesoria wykorzystaliśmy w tym przypadku? Myślę, że nie trzeba pisać, zdjęcia powiedzą same za siebie! Zapraszam do obejrzenia galerii 🙂 Jeśli chciałbyś zobaczyć pozostałe realizację, kliknij w Realizacje.

A jeśli chcesz, żeby Twoja nieruchomość sprzedała się szybko i z zyskiem, zadzwoń do mnie pod nr 600118684, chętnie Ci pomogę!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s