Case: Jasne, że sprzedasz! Rozjaśniamy wnętrza do sprzedaży

Moją klientką została Pani Iza. Poprosiła mnie o pomoc w przygotowaniu jej domu do sprzedaży. Złe doświadczenia podczas pracy z pośrednikiem oraz długotrwały brak zainteresowania ofertą zmotywowały ją do samodzielnego działania. Tak właśnie kolejna wyjątkowa nieruchomość trafiła w moje ręce.

Pani Iza jest (a może teraz już byłą…) właścicielką domu zlokalizowanego na Warszawskim Bemowie. Gdy pierwszy raz odwiedziłam nieruchomość, od razu pomyślałam, że jest to idealne miejsce do życia dla tych, którzy marzą o posiadaniu domu, ale nie chcą rezygnować z życia w mieście. Nieruchomość może być atrakcyjną propozycją zarówno dla rodziny, ale również dla inwestorów, którzy mogą wynajmować dom na pokoje. Zabrałam się więc do pracy, aby pokazać wszystkim, że tak kuszącej propozycji nie mogą przegapić!

Na początek oczywiście czekała mnie praca iście detektywistyczna. Bardzo drobiazgowo i skrupulatnie przeanalizowałam każde pomieszczenie, aby wytropić, a następnie zlikwidować wszystkie wady oraz oczywiście uwypuklić atuty nieruchomości (więcej na temat home stagingu przeczytasz tu).. Tym, co rzeczywiście „psuło” ten dom w sprzedaży było: słabe oświetlenie połączone z ciemnymi kolorami wnętrza. Moim osobistym zdaniem, jest to najgorsze z możliwych połączeń, skutecznie zniechęcające potencjalnie zainteresowanych klientów.

IMG_20170903_171653_314

Jasne i dobrze oświetlone pomieszczenia wyglądają na bardziej przestronne, weselsze, a nawet czystsze! Wymiana przepalonych żarówek oraz przemalowanie ścian na jasny kolor było podstawą naszych działań. Już tylko dzięki tym dwóm czynnościom uzyskałyśmy całkiem fajny efekt.  Oczywiście nie obyło się bez standardowych prac, tj. drobnych napraw, sprzątania, usunięcia osobistych rzeczy i nadmiaru przedmiotów oraz nielicznych zmian w organizacji przestrzeni, My jednak chciałyśmy efektu wow!

Wyzwanie jakiego się podjęłyśmy to poprawa wyglądu łazienek, które prezentowały się nieco staromodnie ze względu na dość pstrokaty kolor płytek. Co tu dużo mówić, łazienki po prosu nie pasowały do reszty domu, wykończonego materiałami wyższej jakości. A warto wiedzieć, że łazienka jest ważnym pomieszczeniem dla kupujących, ponieważ jej ewentualna zmiana generuje spore koszty i pochłania dużo czasu i energii. Zasugerowałam niskobudżetową metamorfozę polegającą na pomalowaniu płytek na jasny, wpisujący się w trendy kolor. Uprzedzę ewentualne Wasze wątpliwości dotyczące zasadności tych działań: Odmalowana łazienka już w swoim odnowionym kształcie prezentuje się o wiele lepiej i jej wygląd może przypaść do gustu kupującym. Natomiast, nawet jeśli nowi właściciele zdecydują się przeprowadzić generalny remont, to i tak zobaczą już oczami wyobraźni cały potencjał drzemiący w tym pomieszczeniu. Wracając do naszego przypadku, pomimo moich obaw, pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem właścicielki. Zabrałyśmy się więc do pracy, której efekty możecie już obejrzeć na zdjęciach  poniżej. Zapraszam serdecznie do obejrzenia tej galerii oraz pozostałych realizacji home stagingowych.

Jeśli i Ty szukasz sposobu na szybką i zyskowną sprzedaż lub wynajem, nie czekaj! Zadzwoń pod nr 600 118 684 i umów się ze mną na spotkanie. Chętnie przygotuje i Twoje mieszkanie

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s