Case: jak w prosty sposób zmienić zamieszkałe mieszkanie w nieruchomość na wynajem

Ogromnym atutem home stagingu jest spojrzenie na mieszkanie obiektywnym okiem. Każdy właściciel mieszkania, widząc je codziennie, po prostu przestaje dostrzegać niektóre elementy jego wyposażenia. Wtedy właśnie, takie świeże, obiektywne spojrzenie osoby z zewnątrz jest bardzo pomocne.

Zgłosiła się do mnie młoda kobieta. Pani Ewelina otrzymała atrakcyjną propozycję rozwoju kariery, która wiązała się z rocznym pobytem zagranicą. Postanowiła, że podczas wyjazdu, jej 2-pokojowe mieszkanie na Bemowie, będzie na siebie zarabiało. Moim zadaniem było przeobrażenie zamieszkałego mieszkania w nieruchomość na wynajem. Więcej o home stagingu i jego elementach przeczytasz w artykule.

Depersonalizacja i „odgracanie”

Pani Ewelina jak większość kobiet, lubi zakupy. Lubi też podróże. O tym wszystkim mówił wygląd jej mieszkania: pełen przedmiotów mniejszych i większych, pamiątek z podróży i prywatnych drobiazgów.  Tym razem najtrudniejsze zadanie leżało po stronie właścicielki, która wykonała ciężką pracę przejrzenia, selekcji, przekazania, wywiezienia i utylizacji wszystkich przedmiotów osobistych.

Depersonalizacja jest ważna, aby potencjalny kupujący mógł sobie wyobrazić siebie w mieszkaniu oraz aby nie czuł się jak „intruz”. Osobiste przedmioty odwracają też uwagę od przedmiotu sprzedaży, którą jest nieruchomość

Pozbywanie się nadmiaru przedmiotów z mieszkania jest niezwykle istotne z dwóch powodów. Po pierwsze oczyszcza przestrzeń, czyni ją bardziej przestronną. Po drugie sprawia, że mieszkanie staje się anonimowe, zachęca kupującego do wyobrażenia, że mogłoby stać się jego. Taki wygląd pomieszczeń pomaga zwizualizować potencjalnemu najemcy jego prywatne przedmioty w danym mieszkaniu.

Aranżacja scen

Ja dołożyłam już tylko „wisienkę na torcie” w postaci dekoracji oraz aranżacji sceny, a mieszkanie rozbłysło prawdziwym blaskiem. Takie tworzenie scenografii ma za zadanie pobudzić zmysły kupującego do kreacji własnych wizji na temat mieszkania. Wszystko co widzimy, dotykamy, czujemy wpływa na emocje, a chciałam, żeby w przypadku tej nieruchomości były one jak najbardziej pozytywne. Wydaje mi się, że udało się uzyskać taki efekt.

Ta nieruchomość jest najlepszym przykładem na to, jak wielki efekt można uzyskać prostymi, bezkosztowymi zabiegami.

Zapraszam do obejrzenia pozostałych realizacji home stagingowych.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s